Shopping Cart ( 04 )

Your Have 4 Item In Your Cart

close
Dining Chair
Qty
- +

$86

Ceiling light
Qty
- +

$34

Wooden Sofa
Qty
- +

$96

Dining Chair
Qty
- +

$160

 

sub total

 

$376

Hakkımızda

Biz Kimiz

Hakkımızda

Atakum merkeze yaklaşık 19 km batıda mesafede yer alan Atakum Belediyesi Çakırlar ‎Korusu Tesisleri Samsun'un bilinen en eski piknik ve doğa yürüyüşü ‎alanlarından biridir. Yapılan sosyal tesislerle özellikle doğayla ‎buluşmak isteyen ziyaretçiler için ideal bir hedef konumundadır.‎

Türkiye’nin pek çok yanında bulunan eşsiz doğal güzelliklerinden birisi olan Çakırlar Korusu, çoğu kişi tarafından pek bilinmemiş olsa da gidilmesi gereken yerlerin başında geliyor. Ülkemizin tarihi olaylar açısından en önemli ilinden birisi olan Samsun’da bulunan Çakırlar Korusu, Karadeniz ormanları arasında yer almakta ve özellikle piknik ve huzurlu yürüyüş yapılabilecek bölgelerin başında gelmektedir. Uzun yıllar boyu Samsunluların piknik yapmak ve doğa yürüyüşe yapmak için en fazla ziyaret etmiş olduğu yerlerin başında gelmektedir. Bu ilgi nedeni ile Atakum Belediyesi tarafından özel çalışma yapılmış ve daha güzel bir görünüme kavuşturulmuş olan Çakırlar Korusu'nun etrafında pek çok sosyal tesis alanları da yer almış ve daha fazla kişinin bölgede zaman geçirmesi sağlanmıştır.

Çakırlar Korusu'na Nasıl Gidilir?

Çakırlar Korusu'na gitmek için özel toplu taşıma araçlarını kullanarak gitmek mümkündür. Bölgeye dolmuş ile ulaşmak isteyen kişilerin Çatalçam – Taflan dolmuş hatlarını tercih etmesi gerekiyor. Özel aracınız ile Çakırlar Korusu'na gitmek için Samsun, Sinop hattını takip etmeniz bölgeye ulaşmanız için yeterlidir. Çakırlar Korusuna her mevsim gitmek mümkündür. Ancak yeşillik ve doğal orman havasını içinize çekmek için yaz aylarını beklemeniz tavsiye edilir.Özellikle yaz aylarında çoğu yerlerin bölgede açık olması ile birlikte daha fazla keyif almanız mümkün olacaktır. Öte yandan diğer mevsimlerde Çakırlar Korusuna gitmek isteyen kişilerin bölgede kalmak için özel çadırları ellerinde bulundurması tavsiye edilir.

 

Bize Ulaşın